Persil Persil-Premium Persil Discs 4v1

Citlivá pokožka a často kladené dotazy

Citlivá pokožka a často kladené dotazy

Co je to citlivá pokožka?

Citlivá pokožka se může snadno podráždit, což způsobuje začervenání, vyrážky, pupínky, svědění atd. Osoby s citlivou pokožkou musí být opatrní při nákupu výrobků, zejména mýdel a pracích prostředků, které jsou nejčastějšími dráždidly pokožky. Jedinci s citlivou pokožkou jsou zejména děti, osoby s alergickými predispozicemi a starší lidé. Každá pokožka, citlivá nebo ne, potřebuje dostatečnou ochranu a péči.

Co je důležité na pracím prostředku pro citlivou pokožku?

V případě pracích prostředků na citlivou pokožku je potřeba zabezpečit, aby byl prací prostředek pro pokožku neškodný. Z tohoto důvodu byla řada Sensitive Persil a Silan testována jako produkt vhodný pro pokožku s alergiemi Evropským centrem pro výzkum alergii (ECARF – European Centre for Allergy Research Foundation). Naše gelové prací prostředky Persil, jako i aviváže Silan, obsahují speciálně vyvinuté vůně vhodné pro alergiky a neobsahují žádné barviva.

Můžou alergici používat jenom prací prostředky bez žádné vůně?

Ne, mnoho alergiků může také používat prací prostředky s vůněmi, které jsou tolerovány lidmi s alergickou pokožkou. Alergici, kteří nemohou tolerovat běžné prací prostředky, by měli preferovat produkty, které neobsahují žádné vůně. Kromě toho, v souladu s vyhláškou EU, jsou vůně, často spojované s alergiemi, uvedeny na zadní straně obalu pracího prostředku. To pomáhá spotřebitelům se známými alergiemi na tyto látky, aby si vybrali správný produkt.

Mohou alergici používat jenom prací prostředky, které neobsahují konzervační látky?

Mohou, pokud jsou použity v omezeném množství. Chtěli bychom vám vysvětlit, proč naše gelové prací prostředky obsahují konzervační látky. Zatím co práškové prací prostředky nemohou obsahovat žádné konzervační látky kvůli jejich chemickému složení, v gelových pracích prostředcích může být přidáno potřebné množství konzervační látky na zaručení stability produktu. Z důvodu ochrany produktu přidáváme konzervační látky do Persil Sensitive gelu. Persil Sensitive byl certifikován Evropským centrem pro výzkum alergii (ECARF). Když jde o použití konzervační látky metylizotiazolinonu, označení kvality ECARF znamená, že je použita jen velice nízká dávka, která nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky.

Jaké materiály jsou vhodné pro citlivou pokožku?

Oděvy, které přichází do kontaktu s citlivou pokožkou, by měly být vyrobené z čisté, neošetřené bavlny nebo hedvábí, s minimálním množstvím použitých barviv.  Vlna a syntetické vlákna mohou dráždit pokožku, a proto nejsou doporučována.

Měli by alergici používat menší množství pracího prostředku Persil Sensitive než je uvedeno v dávkování na zadní straně obalu?

Ne, Persil Sensitive by měl být vždy dávkován podle doporučeného dávkování na zadní straně obalu, v závislosti na tvrdosti vody a stupně znečistění prádla.

Je možné Persil Sensitive zakoupit jen v limitovaných edicích?

Ne, Persil Sensitive je běžně dostupný v mnoha prodejnách, jako jsou potraviny, drogerie, supermarkety a hypermarkety.

Jak můžu prát oblečení pro batolata a děti?

Rozdělte prádlo na bílé, světlé a tmavé oblečení. Bílé prádlo perte samostatně. Oblečení perte s Persil Sensitive gelem, Persil Sensitive práškem nebo s Persil Sensitive Duo-Caps a použijte Silan Sensitive pro udržení měkkosti oblečení. Při dávkování pracího prostředku dbejte na stupeň znečištění prádla.

Mělo by se dětské oblečení prát před prvním nošením?

Ano, dětské oblečení by se mělo před prvním nošením vyprat pří nejvyšší možné teplotě, aby se odstranily jakékoliv chemikálie a škodlivé látky, které může látka obsahovat.

Musí se dětské oblečení prát samostatně?

Ne, dětské oblečení můžeme jednoduše přidat do běžného prádla a prát ho na nejvyšší možné teplotě doporučené na štítku.

Může se na dětské oblečení používat aviváž?

Ano, aviváž uhlazuje povrch tkanin. Nejen že zabezpečuje měkkost, ale také předchází podráždění pokožky. Aviváže, jako Silan Sensitive, jsou vhodné zejména pro děti a alergiky.