Persil Persil-Premium Persil Discs 4v1

Jak můžu chránit svou pokožku?

Jak můžu chránit svou pokožku?

1. Zabezpečte dostatečnou hydrataci těla
Dostatečná hydratace těla je klíčová pro správnou vlhkost pokožky. Denně by se měl tělu zabezpečit příjem minimálně 1,5 litrů vody.

2. Jezte zdravé tuky
Suchá pokožka neobsahuje dostatek lipidů, a proto není schopná udržovat svou hydrataci přirozeným způsobem a chybí jí ochrana. Příjem tuků je důležitý pro rychlejší obnovu pokožky a zabránění podráždění a svědění. V naší výživě se musíme ujistit, že přijímáme dostatek zdravých tuků, jako je losos, sardinky, makrela nebo sleď.

3. Vyhněte se negativním zlozvykům
Vyhněte se cigaretovému dýmu, nadměrné konzumaci alkoholu, přehnanému vystavování se slunečním paprskům a znečištění, které vytváří volné radikály. Pro neutralizaci takových negativních vlivů je doporučeno jíst potraviny obsahující antioxidanty, jako ostružiny, maliny, jahody, řepu, artyčoky, chřest, brokolici, papriku, červené zelí, bílé fazole atd.

4. Utírejte se jemně
Když vyjdete ze sprchy nebo vany, vysušte se měkkým ručníkem, bez toho, aby jste se příliš třeli. Zejména tvář je lepší jen jemně poklepat, než úplně utřít. Jednou za měsíc dopřejte vaší pokožce peeling. To odstraní mrtvou kůži, která poškozuje lesk pokožky. Taky to stimuluje krevný oběh a zlepšuje elasticitu pokožky.

5. Relaxujte
Negativní stres rozhodně není dobrý společník. Taky ovlivňuje naši pokožku tím, že ji oslabuje a zhoršuje její vlastnosti: pod stresem se může pokožka stát ještě sušší. Jestli chcete bojovat prosti stresu, doporučujeme vám vybrat si na příklad z těchto aktivit: sport, vaše záliby, relaxace nebo masáž s esenciálními oleji.