Persil Persil-Premium Persil Discs 4v1

Nejčastější problémy dětské pokožky

Nejčastější problémy dětské pokožky

Dětská pokožka je jemná, citlivá a nezrála, proto může být mnohem snadněji podrážděna, což způsobuje vyrážky, začervenání nebo vysušení. Pro vaše dítě je to velmi nepříjemné, dokonce bolestivé. Podívejte se na seznam nejběžnějších problémů dětské pokožky.

Atopická dermatitida  je dědičná a může se objevit už u tříměsíčního dítěte, obvykle na tváři, někdy na kolínkách nebo v podpaží. Kůže je červená a suchá, odlupuje se a svědí. Látky obsažené v mýdle, vlně, potravinové alergeny nebo pil mohou ekzém ještě zhoršovat, co vyžaduje vhodnou léčbu.

Seboroická dermatitida (zvýšený mazotok) je vyrážka, která se typicky může objevit na pokožce hlavy (známá i jako mléčná krusta), v těžkých případech i na krku, v podpaží nebo v oblasti plenky. Nejčastější je u dětí do 6 měsíců. Projevuje se jako hustý, žlutý povlak. Může způsobovat nepříjemné pocity, ale nemusí způsobit svědění.

Zapařenina je vyrážka, která se vyskytuje hlavně v kožních záhybech dítěte, zejména v oblasti plenky. Nejčastěji u baculatých dětí do 6 měsíců. Je to červená hnisavá vyrážka nebo infekce, která se vyvinula narušením pokožky v důsledku tření. V malém rozsahu si to vaše dítě ani nemusí všimnout, ale může to způsobovat malou bolest. Proto je důležité záhybům a místům častého tření pokožky věnovat pozornost.

Potničky se mohou objevit na obličeji, krku nebo na zádech či zadečku. Většinou jsou způsobeny v teplém počasí, když pokožka nemůže dobře dýchat. Výsledkem jsou malá červená zapálená místa, která se mohou snadno infikovat a způsobit onemocnění dítěte.

Kontaktní dermatitida je kožní reakce na něco, s čím přišlo vaše dítě do kontaktu.