Persil Persil-Premium Persil Discs 4v1

Jak odstranit skvrny od kávy a čaje

Káva a čaj jsou klasickými nápoji v domácnostech všude na světě. Ať už si po ránu dopřáváte horkou kávu nebo po večerech relaxujete s šálkem heřmánkového čaje, stačí chvilka nepozornosti a máte na oblečení skvrnu.

Odstranit z oblečení skvrny od kávy a černého čaje lze poměrně snadno. Nezáleží na tom, jestli zrovna popíjíte zelený čaj, espresso nebo černý čaj. Skvrn od těchto nápojů se zbavíte následovně.

Odstraňování skvrn od kávy a čaje: Krok za krokem

 1. Pomocí čistého suchého hadříku odstraňte přebytečnou tekutinu.
 2. V závislosti na barvě a druhu tkaniny zvolte vhodný prací prostředek Persil.
 3. Předčištěte skvrnu pomocí pracího prostředku.
 4. Vyperte a vymáchejte ve studené vodě.
 5. Zkontrolujte, zda skvrna zmizela.

Volba pracího prostředku

 • Vyberte si mezi práškovými či tekutými produkty nebo kapslemi Persil

  Vyberte si mezi práškovými či tekutými produkty nebo kapslemi Persil

 • Při výběru pracího prostředku vždy nejprve zkontrolujte štítek s pokyny pro údržbu a ujistěte se, že je oblečení pratelné. Je-li vaše oblečení pratelné a bílé, použijte k odstranění skvrn Persil Universal nebo Persil Power Gel . Na barevné oblečení použijte Persil Color nebo Persil Color Gel. Pokud jde o jemnou tkaninu, doporučujeme oblečení vyprat pomocí pracího prostředku Perwoll.

Předčištění

 • Jemně skvrnu navlhčete

  Jemně skvrnu navlhčete

 • Pokud se potýkáte se skvrnami na barevném oblečení, ujistěte se před použitím pracího prostředku Persil, že oblečení nepouští barvu. Pomocí čistého hadříku odstraňte z postiženého místa co největší množství tekutiny. Poté naneste prací prostředek Persil Color Gel nebo Persil Power Gel přímo na skvrnu, jemně vmasírujte a nechte působit 5 až 10 minut.

Praní

 • Po vyprání zkontrolujte, zda skvrna zmizela

  Po vyprání zkontrolujte, zda skvrna zmizela

 • Pokud chcete z oblečení odstranit skvrny od kávy a zeleného čaje, zkuste použít studenou vodu.
  Při praní však vždy zvolte maximální teplotu, která je pro danou tkaninu bezpečná.
  Tuto informaci najdete na štítku s pokyny pro údržbu.
  Většina skvrn zmizí již po prvním vyprání. Pokud je ale skvrna po prvním vyprání stále viditelná, opakujte kroky předčištění a praní.

 • Namočte daný kus oblečení

  Namočte daný kus oblečení

 • Je-li skvrna mimořádně odolná, smíchejte prací prostředek Persil dle vaší volby s vlažnou vodou a prádlo na několik hodin namočte do hotového roztoku.

Odstraňování skvrn od kávy a čaje ze zvláštních druhů prádla a tkanin

Pokud se snažíte odstranit skvrny z košil, kalhot nebo prostěradel, můžete se spolehnout na výše uvedené kroky.

Při odstraňování skvrn ze speciálních tkanin je třeba zvolit jiný prací prostředek a metodu. Zatímco polyesterové a bavlněné košile jsou pratelné v pračce, pro hedvábí a vlnu platí něco zcela jiného. Tyto druhy tkanin vyžadují ruční praní pomocí pracího prostředku Perwoll.

Odstraňování skvrn od kávy a čaje z barevných tkanin a prádla

Při používání pracího prostředku Persil či libovolného odstraňovače skvrn vždy nejprve na malém vzorku oblečení otestujte jeho stálobarevnost. Pokud odstraňujete skvrny od kávy z bílého oblečení, použijte prací prostředky Persil Universal nebo Persil Power Gel, které byly speciálně navrženy pro bílé tkaniny.

Odstraňování zaschlých skvrn od kávy a čaje

Pokud jste skvrny od kávy a čaje nepodchytili včas, může být jejich odstranění poněkud obtížnější. Zaschlé skvrny od kávy na bílé košili nebo kalhotách se zbavíte tak, že oblečení namočíte do vlažného roztoku vody a vámi používaného pracího prostředku Persil. Oblečení namočte alespoň na jednu hodinu, případně přes noc. Poté oblečení předčistěte, opláchněte a vyperte podle výše uvedených pokynů.

Domácí a přírodní odstraňovače skvrn od kávy a čaje

Při čištění skvrn od kávy a čaje se vyvarujte používání domácích a přírodních odstraňovačů skvrn. Na rozdíl od pracích prostředků Persil Universal, Persil Power Gel, Persil Color či Persil Color Gel nebyly tyto prostředky vyvinuty za účelem odstranění skvrn a mohou přinést více škody než užitku. Isopropylalkohol může poškodit vlákna některých jemných tkanin, peroxid vodíku může naopak nepříznivě ovlivnit jejich barvu a ocet při dlouhodobém používání poškozuje gumové a plastové díly vaší pračky.

 • Odstraňování skvrn od potu nikdy nebylo snazší!

  Odstraňování skvrn od potu nikdy nebylo snazší!

 • Nenechte si zkazit náladu rozlitými nápoji. Zbavte se skvrn od kávy a čaje snadno a rychle pomocí těchto rad.