Zajímavá fakta

Loading...

Enzymy jsou čisticí činidla na biologickém základě. Působí cíleně na určité druhy skvrn. Existují různé typy enzymů, z nichž každý dokáže odstraňovat určité druhy skvrn a nečistot (mastnotu, škrob, bílkoviny…). Každý enzym obsažený ve výrobcích Persil funguje jako katalyzátor a působí během pracího cyklu několikrát, aby došlo k úplnému odstranění všech částeček nečistot. A to i při nízkých teplotách. V souladu s nařízením EU o detergentech je povinné uvádět enzymy na obalech výrobků, a to bez ohledu na jejich koncentraci.

Další informace o enzymech ve výrobcích Persil

Hlavními enzymy obsaženými ve výrobcích Persil jsou proteázy, amylázy a celulázy:

 

Proteázy

Odstraňují bílkovinné nečistoty, například vejce, krev a mléko.

 

Amylázy

Odstraňují skvrny obsahující cukry a škroby, například od těstovin, brambor, rýže a cereálií.

 

Celulázy

Vyhlazují textilie, pečují o barvy, bělí a zabraňují žmolkování.

Jak používáme enzymy?

Loading...

Persil neúnavně vyvíjí nejmodernější enzymy, abychom vyhověli měnícím se společenským zvyklostem a přitom účinně odstraňovali i dříve nevídané typy skvrn. Enzymy působící při nízkých teplotách navíc pomáhají odstraňovat skvrny již při teplotě praní 20 nebo 30 °C.

Zvolte to nejlepší podle svých potřeb

Přírodní složení

Značka Persil neustále pracuje na udržitelných řešeních. Objevte novinku Persil Green Power – stoprocentně účinný, ekologičtější než kdy předtím.

Citlivá pokožka

Pro osoby s citlivou pokožkou jsme vyvinuli gel Persil Sensitive a výrobek Sensitive Megaperls. Tyto výrobky, které jsou obzvláště šetrné k pokožce, obsahují speciální parfemační složky vhodné pro alergiky a žádná barviva.

Hygienická čistota

Čisté prádlo pomáhá vytvářet zdravé prostředí pro vás a vaši rodinu. Naše výrobky Persil s technologií hloubkového čištění zajistí hygienickou čistotu vašeho prádla.