Přehled skvrn od opalovacího krému, kosmetického krému a pleťového mléka

Většina pleťových mlék, opalovacích a kosmetických krémů má jednu společnou věc: olejovou bázi. Kvůli tomu budete potřebovat odstraňovač skvrn, který dokáže proniknout do tohoto oleje, aby skvrnu rozložil. To platí, ať už se jedná o skvrnu od opalovacího mléka, slunečního krému, lanolinu, opalovacího oleje nebo spreje na ochranu proti slunečnímu záření. Níže uvedené kroky budou fungovat i u jiných druhů krémů, jako je sprej proti slunečnímu záření a jiné.

 

Odstraňování skvrn od opalovacího krému, kosmetického krému a pleťového mléka: Krok za krokem

K odstranění opalovacího krému z oblečení:

 

  1. Vyberte prací prostředek Persil podle druhu a barvy tkaniny.
  2. Naneste tekutý prací gel přímo na skvrnu a jemně vetřete.
  3. Nechejte prací gel Persil působit na skvrnu po dobu 10 minut.
  4. Vyperte oblečení za maximální teploty bezpečné pro danou látku.
  5. Zkontrolujte případné zbytky skvrn od pleťového mléka, opalovacího nebo kosmetického krému.

 

Volba pracího prostředku a odstraňovače skvrn

Prvním krokem je volba pracího prostředku, který pronikne mastnotou a zároveň se dobře snese s barvou a druhem tkaniny.

 

 

Předčištění skvrny

Naneste Persil Regular Gel nebo Persil Color Gel přímo na skvrnu, jemně vetřete a počkejte deset minut, než oděv vložíte do pračky.

 

Vyperte a vymáchejte

Vyperte oblečení za maximální přípustné teploty, která je uvedená na štítku oděvu. Při dávkování vybraného pracího prostředku zvolte dávku pro „silně znečištěné“ oblečení podle návodu na nádobce.

 

Kontrola skvrny

Pokud skvrna po vyprání nezmizí, znovu ji ošetřete a vyperte. Pokud je skvrna odolná, můžete také oděv namáčet v roztoku zvoleného pracího prostředku ve vodě po několik hodin.

 

Odstraňování skvrn od opalovacího nebo kosmetického krému a pleťového mléka ze zvláštních druhů prádla a tkanin

Odstranění skvrn od opalovacího krému z bílé košile nebo černých kalhot je při postupu podle výše uvedených kroků jednoduché. Vždy však zkontrolujte štítek na každém druhu prádla, abyste se ujistili, zda se tkanina smí prát v pračce. Některá prostěradla mohou vyžadovat ruční praní a oblečení z hedvábí, vlny, umělého hedvábí a lněného plátna bude rovněž vyžadovat ruční praní s použitím Perwoll Wool & Silk fibrecare 3D.

 

Náhodně jste si umazali nové plavky opalovacím krémem? Vylili jste pleťové mléko na své oblíbené džínsy? Zbavte se rychle těchto mastných skvrn pomocí pracích prostředků Persil na odstranění skvrn.