Skip to Content

Ponořte se do historie značky Persil

Od roku 1907

Ponořte se do historie značky Persil

Persil, první samočinný prací prostředek v Německu

V roce 1907 provedli chemici společnosti Henkel revoluční změnu v procesu praní. Připravili směs křemičitanu sodného s perborátem sodným, která při vyváření prádla uvolňovala drobné bubliny kyslíku. Tato kombinace, na rozdíl od chlóru, který byl do té doby používán, bělila prádlo obzvlášť šetrným způsobem a nezanechávala žádný zápach. A nejen to: osvobodila ženy v domácnosti od vyčerpávajícího a časově náročného drhnutí, míchání a klepání prádla. První "samočinný"" prací prostředek byl na světě: Persil. Své jméno získal podle svých nejdůležitějších složek: perborátu a silikátu.

Bílá dáma startuje reklamní kampaň pro Persil

Známá postava pro celé generace. Dáma oblečená v bílém nese v levé ruce balení Persilu. Jejím autorem byl slavný berlínský umělec a karikaturista Kurt Heiligenstaedt, který byl v roce 1922 pověřen vytvořením plakátu Persilu. Ale ona Bílá dáma není v žádném případě smyšlenou postavou. Šlo o osmnáctiletou přítelkyni umělce. Heiligenstaedt ji doprovodil do obchodu s módním oblečením na náměstí Alexanderplatz, aby si koupila bílé šaty. Poté mu stála modelem ve florentinském klobouku s balením produktu v ruce. Od té doby se tato Bílá dáma objevovala na kovových reklamních nápisech, plakátech, štítech domů i pouličních hodinách. Desítky let – vždy přizpůsobená dané době a oblečená dle poslední módy – zůstávala Bílá dáma ústřední reklamní postavou Persilu.

Válka skončila, Persil je zpátky

Vypadá to, jako by na ten okamžik všichni čekali. Jakmile se Persil po skončení druhé světové války opět objevil v obchodech, téměř všechny zásoby se takřka okamžitě vyprodaly. Pro mnoho lidí znamenal Persil návrat k normálnímu životu, k míru.

Persil 59 - nejlepší Persil, který kdy existoval

První syntetický univerzální prací prostředek v Německu má na svědomí také společnost Henkel. Podle roku svého uvedení na trh nesl označení Persil 59. Novými složkami nejlepšího Persilu, jaký kdy existoval, byly aniontové povrchově aktivní látky, zesilovač pěny a svěží vůně. Změnilo se nejen složení Persilu – výraznými změnami prošel také jeho obal.

Persil 65 – pěna pod kontrolou, dobrá péče o prádlo

V šedesátých letech dvacátého století se v domácnostech začaly objevovat moderní bubnové pračky. Prací prostředky se těmto trendům musely přizpůsobit. Proto 1. ledna 1965 společnost Henkel uvedla na trh svůj nový Persil 65. Jeho zvláštní charakteristikou byl obsah látek kontrolujících tvorbu pěny v závislosti na teplotě – důležitá podmínka pro praní v automatické pračce.

Persil 70 - jednoznačně náš nejlepší

V roce 1970 poprvé proběhla propagace "Náš nejlepší" a zaznamenala obrovský úspěch. Od té doby si nelze reklamu na Persil představit jinak, než s červenou stuhou. Když se Persil 70 objevil na regálech s pozměněným designem, nebyl dosuptný pouze v Německu, ale v celé Evropě.

Persil - něco, na co se můžete spolehnout

Společnost Henkel opět změnila a vylepšila složení produktu. Prací prášek poprvé obsahoval speciální přísadu chránící pračky proti rzi. Společnost představila nový slogan, který měl produkt doprovázet a natrvalo se zapsat do lidského povědomí: Persil – něco, na co se můžete spolehnout.

Persil bez fosfátů - o krok blíže k udržitelnosti

V 80. letech se stále více diskutuje o životním prostředí. Ve společnosti Henkel má však udržitelnost dlouhou historii. Již od počátku 50. let byl prováděn výzkum o biologické odbouratelnosti povrchově aktivních látek. V roce 1966 se zrodil výzkumný projekt "Náhrada fosfátů", protože obě povrchově aktivní látky, které odstraňují špínu z oblečení a fosfáty, které změkčují vodu, ji zároveň znečišťují. Vědcům se podařilo vyvinout aktivní látky, které jsou biologicky lépe rozložitelné a namísto fosfátů vědci dokonce objevili nový materiál - Zeolith A (Sasil®), který byl patentován v roce 1973.

Persil Gel – alternativa k prášku

Společnost Henkel opět rozšířila své portfolio produktů Persil. Tentokrát o produkt Persil Gel, který měl znamenat revoluci na již existujícím trhu. Se svým velmi vysokým obsahem povrchově aktivních látek se tento tekutý prací prostředek stal velmi účinným při odstraňování skvrn, a to i při nízkých teplotách.

Persil Supra – vysoce koncentrovaná čistota

Společnost Henkel nadále usnadňuje život ženám v domácnosti. Persil Supra je prací prostředek ve dvoukilovém balení, který vydrží stejně dlouho jako tříkilové balení klasického prášku Persil. Nižší dávkování bylo umožněno zvýšením jeho hustoty a použitím efektivnějších aktivních látek.Kromě toho uvedla společnost Henkel na trh Persil bez vůně – prací prášek, který neobsahoval žádné vonné látky.

Persil Megaperls® – perly místo prášku

Pět let pracovali výzkumní pracovníci společnosti Henkel na vývoji metody, která by umožňovala vysokou koncentraci aktivních látek. Průlomem se stala zcela nová výrobní technologie – a nová generace pracích prostředků: perly místo prášku. 95 mililitrů nového pracího prostředku nahradí 290 mililitrů klasického prášku.

Tablety Persil: tablety pro pračky.

Jak co nejvíce usnadnit a zpříjemnit praní pro spotřebitele? I zde nachází Henkel řešení: Univerzální prací prostředek ve formě tablet. Tablety Persil tvoří vysoce koncentrované účinné látky, které se rozdělí do dvou fází, a lze je snadno rozpoznat podle modré a bílé strany. Hotové dávky stačí jen umístit do zásuvky dávkovače – a můžete začít prát.

Persil Sensitive - pro osoby s citlivou pokožkou

Společnost Henkel spojila síly s Německou asociací pro alergiky a astmatiky a pro osoby s citlivou pokožkou a osoby trpící alergiemi vyvinula produkt, který má nejen tradičně vysoký prací výkon, ale zároveň je šetrný k pokožce: Persil Sensitive.

Persil LIQUITS®: tekutý prací prostředek v pevné formě

Další novinka: tekutý prací prostředek v předem připravených dávkách. Konec odměřování a rozlitých pracích prostředků. Persil LIQUITS® lze jednoduše vložit do bubnu na prádlo. Speciální obalová fólie se zcela rozpustí již při nízkých teplotách. Prací prostředek, který obsahuje, se uvolňuje přímo do prádla. Čisté a praktické řešení.

Persil Color - ještě lepší účinnost při 40° C

V roce 2003 přichází nový a silnější Color Gel, který zaručuje podstatně účinnější odstraňování skvrn již při nízkých teplotách, aniž by prádlo přišlo o své zářivé barvy.

Persil Sensitive s přírodním mýdlem

Společnost Henkel nyní nabízí Persil Sensitive s přírodním mýdlem. Má tradičně vysoký prací výkon, je šetrný k pokožce a navíc prádlu dodává jemnou vůni. Vůně byla vyvinuta a úspěšně testována ve spolupráci s Německou asociací pro alergiky a astmatiky.

Persil Color přináší lepší výkon než kdykoliv předtím

Kromě složek umožňujících funkčnost již při nízkých teplotách nyní Persil Color obsahuje i speciální látky na dlouhodobou ochranu barev, aby barvy na tkaninách zůstaly zářivé ještě déle.

Persil Freshness by Silan

Persil se díky speciálnímu složení, které brání zešednutí prádla, stará o zářivě bílé prádlo. Další novinka: Persil „Freshness by Silan”. Kromě osvědčené čistoty nabízí Persil také zážitek měkkosti a svěží vůně.

Persil slaví 100 let!

Značka Persil slaví sté výročí a uvádí na trh prací prostředky s novým složením a vylepšeným designem.

Persil GOLD s cold-power složením

Persil Gold splňuje i ty nejvyšší požadavky. Poskytuje perfektní čistotu a zářivé barvy i při velmi nízkých teplotách. Tímto způsbem lze šetřit energie a zároveň i životní prostředí.

Persil Expert Black Gel: Černá je krásná

Inovativní Persil Expert Black gel s Black Fix efektem ochrání vaše prádlo před zašednutím i po mnoha vypraních a zároveň dokonale odstraní i ty nejodolnější skvrny. S novým Persilem Expert Black je černá nejen krásná, ale i zůstane krásná...

Duo-Caps pro perfektní čistotu

První předdávkovaná dvoukomorová Persil kapsle nabízí účinnou kombinaci tekutého odstraňovače skvrn a posilovače zářivých a jasných barev pro dokonale čisté prádlo tím nejpohodlnějším způsobem.

Persil Expert Lavender Freshness

Nový Persil Expert Lavender Freshness přináší dokonalé prací výsledky i při nízkých teplotách, navíc s vůní čerstvé levandule. Tento produkt je dostupný ve formě prášku, gelu a kapslí.

Power-Mix caps pro ještě zářivější oblečení

Persil Power-Mix Caps jako první kombinují sílu sypkého pracího prášku a koncetrovaného gelu.

Persil Discs Deep Clean Plus 4v1

Persil Discs se sílou 4v1 poskytují perfektní výsledky – odstraňují skvrny, dlouhodobě provoní prádlo, rozjasňují barvy a pečují o textilní vlákna.

Persil Eco Power Bars – malá tableta, velká prací síla

Persil Eco Power Bars je inovativní prací prostředek ve formě předávkovaných pracích tablet. Jejich čisticí síla, jednoduchá aplikace a ekologické balení zaručují, že jsou tablety skvělé jak pro vaše prádlo, tak pro naši planetu.