Skvrny od barviva a barvy na vlasy v kostce

Vzhledem k tomu, že jsou skvrny od barviva na vlasy tak odolné, je důležité předejít jejich vzniku na oblečení. Pokud vám ale přesto barvivo ukápne, jednejte rychle, nebo se skvrny už nikdy nezbavíte.

 

Některá barviva jsou vyrobena z přírodních složek a jiná ze složek chemických. V obou případech jsou přímo stvořena k vytváření skvrn – například na vašem oblečení.

 

Odstraňování skvrn od barviva a barvy na vlasy

Většina konvenčních metod při odstraňování skvrn od barviva na vlasy selhává. Popravdě řečeno je ve většině případů, ve kterých figurují barvy na vlasy, lepší odnést oblečení do chemické čistírny oděvů. Zkušení odborníci se s těmito skvrnami snadno vypořádají pomocí silných čisticích přípravků a odstraňovačů skvrn od barviva na vlasy.

 

Pokud se přesto chcete pokusit odstranit skvrny sami, postupujte následovně.

 

  1. Zvolte vhodný prací prostředek Persil.
  2. Předčistěte skvrnu.
  3. Oblečení vyperte a vymáchejte.
  4. Zkontrolujte, zda skvrna zmizela.

 

Volba pracího prostředku

Na barevné oblečení použijte Persil Color Prášek nebo Persil Color Gel a na bílé a stálobarevné oblečení použijte Persil Regular nebo Persil Regular Gel. Potýkáte-li se se skvrnou na jemné tkanině, jako například na hedvábí nebo vlně, použijte Perwoll a oblečení vyperte ručně.

 

Předčištění a namáčení

Naneste Persil Power Gel nebo Persil Color Gel přímo na skvrnu, jemně vmasírujte a nechte působit 10 minut.

 

Pokud máte dojem, že skvrna nezmizela, vytvořte si roztok pracího prostředku Persil (nejlépe Persil Regular, avšak za předpokladu, že oblečení je odolné vůči bělidle na bázi kyslíku – viz štítek s pokyny pro údržbu) a teplé vody a namočte tkaninu na další hodinu.

 

Praní a máchání

Šance na úspěšné odstranění skvrn od barviva na vlasy zvýšíte tím, že použijete prací prostředek s obsahem bělidla, jako například Persil Regular. Vyperte oblečení na maximální bezpečnou teplotu. Tuto informaci najdete na štítku s pokyny pro údržbu.

 

Kontrola skvrny

Po vyprání, resp. před sušením se vždy přesvědčte o tom, že skvrna zcela zmizela. Je-li stále viditelná, znovu oblečení předčistěte, vyperte a vymáchejte.

 

Mějte prosím na paměti, že tato metoda nemusí vždy fungovat. Skvrny od barviva na vlasy je někdy nejlepší přenechat zkušeným odborníkům.